Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Shko poshtë

Pa ikon Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga MrFresh prej Wed Apr 29, 2009 6:06 am
INFO


Titulli................[Scanderbeg: The Warrior King

Gjinia.................[Dokumentar Histori

Regjia.................[Nik Gjonaj

Skenari................[Nua Gjelaj

Drejtor Fotografie.....[Anthony "Spike" Simms

Prodhuar nga...........[Nik Gjonaj, Nua Gjelaj

Sound..................[ORACLE POST

Narrator...............[Peter Carey

Production Designer....[Nua Gjelaj

Kostumografia..........[Katerina Boci

Graphic Designer.......[Robert Sturm

Aktore.................[Anton Gojcaj si Skenderbeu,Zef Lulgjuraj, Tom
Ivanaj, Mirash Gjelaj, Iliriana Sinishtaj, Mario Malotaj, Gjergj
Micakaj, Luke Micakaj etjBazuar ne:

"Historia de vita et gestis scanderbegi, epirotarum principis" by Tringa GojcajPërmbajtja:

Shumë kohë më parë, mes qytetërimeve ndërluftues të Lindjes dhe
Perëndimit, tej, në horizontin e lindjes kishte nisur të shquhej ëndrra
e perandorisë universale, sepse ishte ngjallur shtëpia osmane...
Perandoria Otomane gëlltiste pa mëshirë popuj dhe kombe.

Një luftëtar do të lindte dhe, një popull i etur për liri do të thyente
zinxhirët e skllavërisë e do të sakrifikonte gjith·ka për lirinë.I
rrëmbyer prej familjes dhe atdheut të tij, një princ i ri qe marrë
zvarrë drejt oborrit të gjysmëhënës. I rritur në pallatin e Sulltanit
dhe i destinuar të ishtë komandanti më i shkëlqyer i kohës së tij.

Duke e detyruar të heqë dorë prej emrit të tij katolik dhe të pranojë
Islamin, Sulltan Murati i 2-të do t’i vinte atij emrin prej të cilit
bota do ta njihte përgjithnjë, Skënderbe! Ky emër do të mbillte tmerr
tek armiqtë e tij dhe do t’i ngjallte shpresën një bote në prag të
harresës.

Në një moment vendimtar, një vendim po aq ventimtar! Skënderbeu dhe
luftëtarët e tij besnikë, kthehen në atdheun e tyre dhe besimi në
Krisht, duke bashkuar princat shqiptarë kundër kolosit otoman.

Skënderbeu dhe populli i tij vuajtën ndjenjën e tyre, të braktisur, të
tradhëtuar, të vrarë e të skllavëruar për mëse ·erek shekulli. Duke
luftuar në vendin e tyre, deri në shkatërrim, rezistenca shqiptare
shpëtoi Qytetërimin Perëndimor nga Pushtimi Otoman.

E shpëtuar prej territ të harresës, kjo rrëfenjë heroike u dokumentua
nga një murg Katolik Shqiptar, Marin Barleti, i cili dëshmoi perëndimin
e Epokës së Skënderbeut.

Fati i një njeriu, u kthye në luftën historike të një kombi, për Liri!

Lavdia, ka një çmim të tmerrshëm!


Liku eshet hide per te par likun duhet te postosh si psh Flm?


Shkarko:


_________________
MrFresh
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

Shiko profilin e anëtarit http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga anakonda_scc prej Thu May 14, 2009 2:14 am

flm man
anakonda_scc
anakonda_scc
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 14
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 14/05/2009
Horoskopi : Capricorn

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga halim prej Tue Jun 02, 2009 11:57 am

flm man
halim
halim
Senior Member-Albveraa
Senior Member-Albveraa

Postimet Postimet : 124
Regjistrim Regjistrim : 09/02/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga edson95 prej Fri Jun 26, 2009 4:06 am

flm man
edson95
edson95
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 47
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 30
Regjistrim Regjistrim : 23/06/2009
Horoskopi : Aries

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga adil007 prej Wed Sep 02, 2009 10:00 am

flm
adil007
adil007
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 12
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 32
Regjistrim Regjistrim : 02/09/2009
Vendbanimi Vendbanimi : maqedoni [shkup]
Horoskopi : Leo

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga usa.2010 prej Fri Sep 10, 2010 2:59 am

flm
usa.2010
usa.2010
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 13
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 34
Regjistrim Regjistrim : 09/09/2010
Vendbanimi Vendbanimi : kosov
Horoskopi : Pisces

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga hubejb prej Sun Nov 14, 2010 1:19 pm

flm
hubejb
hubejb
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 14
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 36
Regjistrim Regjistrim : 14/11/2010
Vendbanimi Vendbanimi : tetovo
Humori Humori : jo
Hobi Hobi : po
Horoskopi : Cancer

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi