Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

Njeriu me top DvdRip

Shko poshtë

Pa ikon Njeriu me top DvdRip

Mesazh nga tingulli-3 prej Sat Jul 18, 2009 3:25 pm

Njeriu me top DvdRip


Ekranizim i romanit me te njejtin titull te Dritero Agollit.
Mato Gruda jeton ne hasmeri me familjen e plakut Mere Fizi.
Mato fsheh nje top te cilin mendon ta perdori kunder Mere Fizit.
Ai ka mare ne shtepi si punetor nje italian, Agushi (Augusto), i cili i meson Matos perdorimin e topit.
I bindur se ka mesuar gjithcka qe i nevojitet, Mato nje mbremje i nxitur edhe nga halla e tij, qellon me top ndaj shtepise se Fizeve.
Te nesermen ne mengjes ai sheh se gjylet s'kane goditur shtepine po mullaret me bar.
Fshataret mblidhen per te kuptuar se kush ka shtene.
Mato kupton se menyra me e mire per te luftuar eshte bashkimi me partizanet dhe jo vllavrasja dhe hasmerite.
Ai shkon ne ndihme te partizaneve se bashku me Zaren dhe Sigurin.Liku eshet hide per par likun duhet te postosh si psh Flm?


Shkarko:

tingulli-3
tingulli-3
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 416
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 42
Regjistrim Regjistrim : 29/05/2009
Vendbanimi Vendbanimi : United State
Humori Humori : Nothing
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Aquarius

Shiko profilin e anëtarit http://www.Albveraa.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Njeriu me top DvdRip

Mesazh nga imce prej Thu Sep 30, 2010 11:28 am

ju falimindrit
imce
imce
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 13
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 25
Regjistrim Regjistrim : 17/04/2010
Vendbanimi Vendbanimi : Gostivar
Horoskopi : Capricorn

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Njeriu me top DvdRip

Mesazh nga bledi31 prej Thu Jan 27, 2011 11:12 am

flm
bledi31
bledi31
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 27/01/2011
Vendbanimi Vendbanimi : tirana
Humori Humori : kinez
Hobi Hobi : sporti
Horoskopi : Leo

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Njeriu me top DvdRip

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi