Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Shko poshtë

Pa ikon Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga Dg prej Mon Feb 23, 2009 4:44 amKy film dokumentar eshte tregim mbi Florin Krasniqin, biznismen shqiptar
qe jeton e punon ne Brooklyn (SHBA), si i mblodhi mbi 30 milion dollare
dhe si i bleu e i dergoi me keto para, ne Kosove armet per UÇK. autore
e filmit eshte Klaartje Quirijns nga Holanda, te ciles iu nevojiten tre muaj
te tere per ta bindur Florinin te pranoj xhirimin e ketij filmi (sipas librit "Mos
ke frike, se ke djemte ne Amerike" te gazetares amerikane Stacy Sullivan).
Florin Krasniqi arriti ne Amerike ne vitin 1989, i fshehur ne nje veture, me
vetem 50 dollare ne xhep. Sot, Florin Krasniqi eshte nenshtetas Amerikan
dhe pronar i nje kompanie te suksesshme per rregullimin e kulmeve.
U kthye ne Kosove ne vitin 1997 per te marre pjese ne varrimin e kusheririt
te tij Adrian Krasniqi, i cili u vra ne sulmin e e pare te armatosur mbi stacionin
e policise serbe. Prej ketu fillon veprimtaria e tij per te ndihmuar UÇK.
Sot, Florin Krasniqi eshte nenshtetas Amerikan dhe pronar i nje kompanie
per rregullimin e kulmeve. Gjithmone paste bij te ketille kombi shqiptar.


Liku eshte hide per te para likun duhet te postosh si psh Flm?

Dg
Dg
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1326
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 33
Regjistrim Regjistrim : 09/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika kosoves
Humori Humori : Xhixha Buba
Hobi Hobi : Gjithcka Qka ta mer mendja ty
Horoskopi : Pisces

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga evis prej Mon Sep 21, 2009 8:38 pm

faleminderit per sherbimin tuaj
evis
evis
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 34
Regjistrim Regjistrim : 21/09/2009
Vendbanimi Vendbanimi : brooklyn
Horoskopi : Cancer

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga GJIN prej Mon Jan 18, 2010 10:07 am

Dg shkruajti:

Ky film dokumentar eshte tregim mbi Florin Krasniqin, biznismen shqiptar
qe jeton e punon ne Brooklyn (SHBA), si i mblodhi mbi 30 milion dollare
dhe si i bleu e i dergoi me keto para, ne Kosove armet per UÇK. autore
e filmit eshte Klaartje Quirijns nga Holanda, te ciles iu nevojiten tre muaj
te tere per ta bindur Florinin te pranoj xhirimin e ketij filmi (sipas librit "Mos
ke frike, se ke djemte ne Amerike" te gazetares amerikane Stacy Sullivan).
Florin Krasniqi arriti ne Amerike ne vitin 1989, i fshehur ne nje veture, me
vetem 50 dollare ne xhep. Sot, Florin Krasniqi eshte nenshtetas Amerikan
dhe pronar i nje kompanie te suksesshme per rregullimin e kulmeve.
U kthye ne Kosove ne vitin 1997 per te marre pjese ne varrimin e kusheririt
te tij Adrian Krasniqi, i cili u vra ne sulmin e e pare te armatosur mbi stacionin
e policise serbe. Prej ketu fillon veprimtaria e tij per te ndihmuar UÇK.
Sot, Florin Krasniqi eshte nenshtetas Amerikan dhe pronar i nje kompanie
per rregullimin e kulmeve. Gjithmone paste bij te ketille kombi shqiptar.


Liku eshte hide per te para likun duhet te postosh si psh Flm?

GJIN
GJIN
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 81
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 45
Regjistrim Regjistrim : 22/11/2009
Vendbanimi Vendbanimi : GREQI
Horoskopi : Gemini

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga bashkim limani prej Sun Jun 20, 2010 6:40 pm

.
bashkim limani
bashkim limani
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 20/06/2010
Vendbanimi Vendbanimi : Kosove
Horoskopi : Virgo

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga laddi prej Tue Nov 23, 2010 1:49 pm

flm shumm
laddi
laddi
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 3
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 28/10/2009
Vendbanimi Vendbanimi : dk
Horoskopi : Pisces

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga grumbulli prej Sat Feb 12, 2011 11:16 am

flm
grumbulli
grumbulli
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 9
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 12/07/2009
Horoskopi : Capricorn

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Lidhja e Brooklynit - Dokumentar mbi Florin Krasniqin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi