Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovës!  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovës!  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovës!

Shko poshtë

new Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovës!

Mesazh nga X-man Wed Apr 13, 2011 6:38 am

Pakistani do ta shqyrtoj njohjen e Kosovës!  F.0413130357672_m


Njohja e Kosovës nga ana e Pakistanit do të shqyrtohet dhe kjo çështje është prioritet i lartë i Qeverisë në Islamabad, ka bërë të ditur për radio Dukagjinin, Israr Hussain, drejtor për Evropë në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Pakistanit.
“Mund të them që është një çështje e nivelit më të lartë. Është e qartë se çështja e njohjes do të shqyrtohet. E për këtë vendosin udhëheqësit tonë, e sigurisht që atyre ju duhet kohë. Por se kur do të merret ky vendim nuk mund të ju them asgjë”, ka thënë Hussain.

Ndërkaq, Behgjet Pacolli, i emëruar zëvendëskryeministër i parë nga kryeministri Hashim Thaçi i ka thënë Radio Dukagjinit se javën e ardhshme do të vizitoj një varg shtetesh, përfshirë edhe Egjiptin.

Ai pohon se nëse ata që protestuan në Egjipt marrin pushtetin përmes votës së lirë, shteti i faraonëve do ta njeh Kosovën.

“Në zgjedhjet e lira nëse fiton rryma e cila ka protestuar në rrugët e Kajros, aty janë shumë miq të mi, me të cilët unë shumë lehtë do të bisedoja për njohjen sa më të shpejt të Kosovës nga ana e Egjiptit”, është shprehur Pacolli.

Ndryshe, pavarësia e Kosovës është njohur nga 75 shtete, njohja e fundit ka ardhur nga Omani, më 2 shkurt.
X-man
X-man
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 759
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 37
Regjistrim Regjistrim : 09/04/2009
Vendbanimi Vendbanimi : REP.Kosova
Humori Humori : Fmd
Hobi Hobi : Gjith cka
Horoskopi : Gemini

http://www.Albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi