Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

“Torcida” në protestë derisa Trepça të kalojë në pronësi të shtetit të Kosovës

Shko poshtë

Pa ikon “Torcida” në protestë derisa Trepça të kalojë në pronësi të shtetit të Kosovës

Mesazh nga MrFresh prej Tue Jan 20, 2015 3:34 pm

Tifozët e klubeve sportive “Trepça” kanë filluar një protestë në Mitrovicë, në shenjë solidarizmi me minatorët, e cila do të zgjatë derisa qeveria e Kosovës të marrë vendim që Miniera e Trepçës të kalojë në pronësia të shtetit të Kosovës .

Në njoftimin e bërë publik përmes rrjetit social Facebook, tifozeria “Torcida” ka bërë të ditur se protesta e tyre do të zgjatë tërë natën dhe ajo nuk do të ndërprehet derisa Qeveria e Kosovës të merr vendim që miniera e Trepçës të kalojë në pronësi të shtetit të Kosovës, transmeton Telegrafi.

Protesta është organizuar nga kryetarët e grupeve të tifozerisë “Torcida”.

_________________
avatar
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 30
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

Shiko profilin e anëtarit http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi