Gruaja ulërin si ujk Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Gruaja ulërin si ujk Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gruaja ulërin si ujk

2 posters

Shko poshtë

Gruaja ulërin si ujk Empty Gruaja ulërin si ujk

Mesazh nga kosova1990 Fri Mar 13, 2009 6:22 am

Gruaja ulërin si ujk F.0312121405458_m

Një grua kineze thotë se ka ulëruar si ujk gjatë 26 viteve të fundit, por thotë edhe se nuk di çfarë të bëj në lidhje me këtë.
Hong, 42-vjeçare nga një fshat në provincën Fuzhou, i ka thënë gazetës lokale Straits News: "Ulërimat e mia janë si teshtitjet apo gogësimat, ato nuk mund të kontrollohen. Nganjëherë nuk mund ta ndal nga ulërima as në rrugë. Kalimtarët ikin prej meje apo m’i ngulin sytë, duke menduar se jam ndonjë e sëmurë psikike".

Ajo thotë se ulërimat kanë filluar kur në moshën 16-vjeçare filloi të ndjente dhimbje në shpinë: "Atëherë rastësisht e pata kuptuar se kur ulërij dhimbja më largohet".

Hong thotë se kur ulërin, ajo ndjen një “lirim gazi” brenda saj dhe “nuk mund ta ndaloj".

Në fillim ajo ulërinte vetëm një herë në dy apo tre muaj, por tani nuk mund të ndalojë veten të ulërijë katër-pesë herë në ditë.

Ajo madje thotë se ulërimat e saj po bëhen më të zëshme dhe më të gjata.

Fqinja e saj, Zhang Yimu, thotë se kur e kishte dëgjuar ulërimën e saj për herë të parë kishte menduar se ujqit me të vërtetë ishin jashtë derës.

"Nganjëherë gjithashtu është si alarm. Herët në mëngjes apo vonë gjatë natës i tërë fshati mund të dëgjoj ulërimat e saj", ka shtuar Zhang

Hong ka kërkuar ndihmë në spitalin lokal. Megjithatë, përveç zgjatjes së diskut kurrizor, asaj i është thënë se çdo gjë është në rregull.
kosova1990
kosova1990
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 308
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 33
Regjistrim Regjistrim : 09/03/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Germania
Humori Humori : Hello
Hobi Hobi : Nuk Jam Ka di
Horoskopi : Leo

http://www.Albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gruaja ulërin si ujk Empty Re: Gruaja ulërin si ujk

Mesazh nga admin-Triplexx Mon Feb 01, 2010 12:22 pm

ahauhauhu qa ska volla
admin-Triplexx
admin-Triplexx
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 561
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 30/01/2010
Vendbanimi Vendbanimi : Podujevë
Hobi Hobi : Futboolli
Horoskopi : Leo

http://www.sound-ks.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi