SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE

Shko poshtë

SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE Empty SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE

Mesazh nga albvera Thu May 21, 2009 6:05 am

SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE Cell-phone-order-lg


SHITJA E TELEFONAVE MOBIL NË BOTË, ËSHTË NË RËNIE
Shitja e telefonave celularë në botë gjatë muajve të parë të këtij viti shënoi rënie për 9,4 për qind, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Kjo bëhet e ditur në hulumtimin e kompanisë "Gartner", në të cilën është saktësuar se rënie më e madhe është regjistruar në rajonin aziatiko-pacifik.

Rënien e shitjes së telefonave celularë më së miri e kanë ndier kompanitë "Nokia", "Motorolla", "Sony Ericsson", pjesëmarrja e të cilave në tregun botëror shënoi rënie të dukshme.

Sipas hulumtimeve të "Gartner", në kuartalin e parë të këtij viti në nivel global janë shitur 269 milionë telefona celularë, që është për 9,4 për qind më pak krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.
albvera
albvera
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 562
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Ne Albveraa.Tk
Humori Humori : Portokali
Hobi Hobi : Gjith qka ta mer mendja ty
Horoskopi : Taurus

http://www.Albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi