Çani: Mos i thuaj njeriu- për t’i thënë Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Çani: Mos i thuaj njeriu- për t’i thënë Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çani: Mos i thuaj njeriu- për t’i thënë

Shko poshtë

Çani: Mos i thuaj njeriu- për t’i thënë Empty Çani: Mos i thuaj njeriu- për t’i thënë

Mesazh nga X-man Sat May 23, 2009 3:50 am

Çani: Mos i thuaj njeriu- për t’i thënë F.0523102432509_m


Prezantuesi i njohur nga Shqipëria, Arjan Çani, ka filluar shfaqjen teatrale "Ej, mos i thuaj njeriu!", me ç’rast për më shumë se një orë flet me publikun për gjërat të cilat s’ka mundur t’i thotë në televizion (ë emisionin e tij "Zonë e lirë"). Ndërsa emërtimi i këtillë i shfaqjes, sipas Çani është për të pasur efektin e kundërt thënia "Mos i thuaj njeriu".
Thelbi i këtij shou teatral është rrëfimi dhe ç'mitizim i disa fenomeneve moderne të jetës sonë të përditshme. Një këndvështrim provokues, origjinal dhe subjektiv që autori e ndan me publikun në sallë.

“Në fakt në thelb është thjeshtë një mënyrë për të intriguar. Sepse kur i thua dikujt mos ja thuaj, është e sigurt që ta thotë. Unë aty them ca gjera, dhe në fund fare them: ‘Shiko ju nuk do të thoni se Çani është në shfaqe dhe për këtë që dëgjuat këtu sonte, mos i trego askujt...’ Ky është një dialog interaktiv. Unë komunikojë me publikun herë pas herë”, ka thënë Çani në një intervistë për gazetën “Shekulli”.
X-man
X-man
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 759
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 37
Regjistrim Regjistrim : 09/04/2009
Vendbanimi Vendbanimi : REP.Kosova
Humori Humori : Fmd
Hobi Hobi : Gjith cka
Horoskopi : Gemini

http://www.Albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi