Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë

Shko poshtë

Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë Empty Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë

Mesazh nga tingulli-3 Thu Jun 11, 2009 4:52 am

Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë F.0611125059417_m

Kompania Apple ka lëshuar versionin e plotë të shfletuesit të saj të internetit Safari 4 për Mac OS X dhe Windows, kështu që përdoruesit më në fund të shkarkojnë versionin përfundimtar të këtij versioni.
Safari 4 sjell me vete një varg të masave parandaluese të sigurisë si dhe shumë opsione të reja në krahasim me versionin paraprak nga të cilat dallohet ai Cower flow për shfletimin e historisë dhe bookmarks, si dhe përshtatja shumë më e mirë me Windows, siç është shfrytëzimi i llojit të shkronjave standardeve të Windows (me mundësi të përdorimit të atyre nga Apple).

Shfletuesi i ri është katër herë më i shpejtë se ai paraprak, si dhe nga shfletuesit tjerë konkurrent prandaj edhe ka marrë epitetin “shfletuesi më i shpejtë në botë.

Me përparësitë e përmendura, Safari 4 ka edhe një makinë të re interne me emrin Nitro e cila në JavaScript është madje tetë herë më i shpejtë sesa Internet Explorer 8 dhe katër herë më i shpejtë sesa Firefox 3, si dhe me lexim më të shpejtë të vet faqeve.
tingulli-3
tingulli-3
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 416
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 47
Regjistrim Regjistrim : 29/05/2009
Vendbanimi Vendbanimi : United State
Humori Humori : Nothing
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Aquarius

http://www.Albveraa.TK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi