Zviceranët prodhojnë çokollatë pa kalori Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Zviceranët prodhojnë çokollatë pa kalori Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zviceranët prodhojnë çokollatë pa kalori

Shko poshtë

Zviceranët prodhojnë çokollatë pa kalori Empty Zviceranët prodhojnë çokollatë pa kalori

Mesazh nga Nasip Sun Jul 19, 2009 2:18 pm

Zviceranët prodhojnë çokollatë pa kalori F.0717135919270_m


Zviceranët kanë arritur që të prodhojnë çokollatën e përsosur, e cila ka 90% më pak kalori dhe nuk shkrihet, gjë që është mjaft tërheqëse në këto ditë të nxehta.
Çokollata e re Vulcano me sasi më të madhe të kakaos, e cila e bën më kualitative dhe më të shëndetshme, prodhohet nga kompania zvicerane Barry Callebaut.

Kjo çokollatë është prodhuar në një laborator të fshehtë, ndërsa shkrihet vetëm nëse qëndron në temperaturë më të lartë se 55 gradë celsius, që do të thotë se këtë çokollatë mund ta merrni me vete në plazh dhe ta shijoni duke mos pasur frikë se do të shkrihet duke e mbajtur në dorë.

Në fakt, prodhuesit e çokollatës kanë treguar se kjo çokollatë me kalori të pakta është prodhuar si pasojë e “një gabimi” të teknikëve laboratorikë.

Kompania prodhuese shpreson që çokollata do të jetë një hit i madh në tregun evropian, amerikan dhe aziatik, ndërsa pritet që pas dy vitesh të lansohet në treg.
Nasip
Nasip
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 147
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 11/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : kosova
Humori Humori : Portokali
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Aquarius

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi