Mos i largoni bimët nga zyrat Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Mos i largoni bimët nga zyrat Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mos i largoni bimët nga zyrat

Shko poshtë

Mos i largoni bimët nga zyrat Empty Mos i largoni bimët nga zyrat

Mesazh nga Nasip Sun Jul 19, 2009 2:19 pm

Mos i largoni bimët nga zyrat F.0716171852867_m

Largimi i bimëve dhe luleve nga zyra, që është njëri nga hapat e parë të punëdhënësve për shkak të dëmeve nga kriza financiare, në fakt ndoshta nuk është hapi më i mençur, sepse bimët ndikojnë pozitivisht në atmosferën e punës, pohojnë ekspertët pranë fabrikës Ambius Ray Borg.
Ambius është një kompani e cila shet bimë, ndërsa pohimet e veta i bazon në rezultatet e hulumtimeve të kohëpaskohshme.

Kështu, shkencëtarët nga fakulteti teknik i Sydneyt kanë vërtetuar se lulet dhe bimët vendosura nëpër zyra përmirësojnë kualitetin e ajrit duke thithur gazra të cilat i emetojnë produktet plastike.

Një tjetër grup ekspertësh, këtë radhë nga Universiteti Surreyt në Britani të Madhe kanë vërtetuar se niveli i stresit është më i ulët nëpër zyra ku janë të pranishme lulet dhe bimët për dhoma.

Sa më shumë që është e mërzitshme puna, aq më shumë ndihmon prania e bimëve të ndryshme, p.sh. siç është palma.

Për më shumë, ekspertët amerikanë kanë vërtetuar se shtypja e gjakut te punëtorët të cilët kishin punuar në zyrat ku ka bimë, kishte qenë më e ulët se tek ata në vendet e punës së të cilëve nuk kishte bimë.

Po ashtu, reagimi i punëtorëve të cilët kishin punuar në zyrat ku ka bimë kishte qenë 12 herë më i shpejtë në krahasim me punëtorët në vendet e punës së të cilëve nuk kishte bimë.
Nasip
Nasip
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 147
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 11/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : kosova
Humori Humori : Portokali
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Aquarius

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi