Pse pinë njerëzit duhan? Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Pse pinë njerëzit duhan? Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse pinë njerëzit duhan?

Shko poshtë

Risi Pse pinë njerëzit duhan?

Mesazh nga duda-duda Wed Aug 05, 2009 10:20 am

Pse pinë njerëzit duhan? F.0802130636983_m


Një hulumtim i ri i realizuar në Britani të Madhe ka treguar se vetëm gjysma e duhanpirësve e pinë duhanin si pasojë e ‘vartësisë’ dhe mënyrës më të mirë të kontrollimit të stresit.
Kompania britanike për hulumtimet e kancerit “Cancer research UK” ka bërë anketimin e 2.100 duhanpirësve, ndërsa rezultatet kanë treguar se edhe meshkujt edhe femrat e pinë duhanin për arsye të ndryshme.

Arsyet më të shpeshta pse femrat e pinë duhanin janë për ta përballuar stresin dhe peshën trupore, ndërsa arsyeja më e shpeshtë pse meshkujt e pinë duhanin është kënaqësia që u ofron cigarja duhanpirësve.

Edhe pleqtë e konsiderojnë kënaqësinë si arsye kryesore, ndërsa të rinjtë e pinë më shumë duhanin për shkak të shoqërisë dhe më lehtë e përballojnë stresin.
duda-duda
duda-duda
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 17
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 37
Regjistrim Regjistrim : 05/08/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Prizren
Horoskopi : Taurus

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi