Sony Memory Stick prej 2 TB Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Sony Memory Stick prej 2 TB Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sony Memory Stick prej 2 TB

Shko poshtë

Youtube Sony Memory Stick prej 2 TB

Mesazh nga vera Sun Aug 09, 2009 3:06 am

Sony Memory Stick prej 2 TB F.0808143547846_m


Sony ka paralajmëruar kartelat e memories Memory Stick me kapacitet prej dy terabajt. Ato janë të dedikuara para së gjithash për përdorim në video kamerat me rezolucion të lartë – HD.
Fotoaparatet moderne në masë të madhe incizojnë video materiale në rezolucion HD dhe si rrjedhojë kanë nevojë për kartela të memories të kapacitetit të madh. Kjo nevojë edhe më shumë është e theksuar në video kamerat moderne të cilat çdo ditë e më shumë përdorin memoriet flash si medium për ruajtjen e dosjeve video.

Mu për këtë, Sony është duke përgatitur kartelat e memories Memory Stick me kapacitet deri në dy terabajt, me të cilën gjë do të duhej t’i përmbushë edhe kërkesat më të mëdha për ruajtje të dhënave.

Teknologjia të cilën Sony e përdorë në kartelat e veta është e ngjashme me anë të cilën do të përdorin konkurrentët e saj më e fortë, prodhuesit e kartelave të memories SD. Kompania ka paralajmëruar shpejtësinë e bartjes së dhënave prej 480 megabit për sekondë, që është edhe maksimumi i standardit USB 2.0.

www.sony.com
vera
vera
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 213
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : America
Humori Humori : Nothing
Hobi Hobi : Studente
Horoskopi : Pisces

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi