Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

Shko poshtë

Ylli Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

Mesazh nga Nasip Sun Aug 23, 2009 2:52 pm

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google F.0823105732669_m

Pothuajse 95% e përdoruesve të sistemit operativ Linux si shërbim për kërkim të internetit përdorin Google, derisa atë Bing e kanë zgjedhur më pak se një për qind e përdoruesve.
Sipas të dhënave të rrjetit të internetit për marketing Chitika, përdoruesit e Linuxit në masë jashtëzakonisht të madhe përdorin Google si makinë kërkimi.

Përkundër brengosjes për shkak të politikës së Google në lidhje me privacinë e të dhënave dhe relevancës çdo ditë e më të madhe të makinës Bing nga Microsoft, Google ka bërë për veti 94.61% të përdoruesve të Linux.

Edhe pse Google është edhe ashtu është shërbimi udhëheqës për kërkime, është interesante se si përdoruesit e Linuxit, të cilët ndryshojnë bëjnë be në mundësinë e zgjidhjeve, janë koncentruar pothuajse tërësisht në një makinë të vetme kërkimi.

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google Linuc

Chitika ka analizuar të dhënat nga 163 milionë kërkime në tërë rrjetin e saj të reklamimit nga 10 korriku deri më 16 gusht të këtij viti.
Nasip
Nasip
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 147
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 11/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : kosova
Humori Humori : Portokali
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Aquarius

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi