Gona Dragusha përcjellësja e dytë e Miss Universe Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Gona Dragusha përcjellësja e dytë e Miss Universe Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gona Dragusha përcjellësja e dytë e Miss Universe

Shko poshtë

new Gona Dragusha përcjellësja e dytë e Miss Universe

Mesazh nga MrFresh Mon Aug 24, 2009 11:46 am

Gona Dragusha përcjellësja e dytë e Miss Universe F.0824084444569_m

Bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha, ka përfaqësuar denjësisht vendin tonë në garën e bukurisë Miss Universe, të zhvilluar në Bahame, duke qenë konkurrentja e dytë më e fortë për fituesen, Miss Venezuelën, në garën për më të bukurën e universit.
Miss Venezuela, Stefania Fernandez, ka dalë fituese për titullin e më të bukurës në edicion të 58-të të Miss Universe, që u mbajt të dielën mbrëma në Atlantis, Paradise Island në Bahame.

Gona Dragusha përcjellësja e dytë e Miss Universe Misskosova-AP

Gona Dragusha (djathtas), gjatë prezantimit me bikini (Foto: AP)

Vitin e kaluar fituese ishte bukuroshja tjetër nga Venezuela, Dayana Mendoza dhe kjo është hera e parë në historinë që një vend fiton dy herë radhazi këtë garë. Numri i bukurosheve nga ky vend që kanë fituar këtë garë, tash arrin numrin gjashtë.




Fernandez është zgjedhur në mesin e 83 garueseve, ndërsa përcjellësja e parë e saj ka dalë Miss Republika Dominikane, Ada Aimee de la Cruz, dhe e dyta, bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha. Në mesin e pesë më të mirave kanë qenë edhe Miss Australia dhe Miss Puerto Rico.

Në skenën e kësaj ngjarje, që organizohet nga miliarderi amerikan Donald Trump, performuan edhe yje si Flo Rida, Heidi Montag, David Guetta dhe Kelly Rowland.
MrFresh
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 36
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi