Dieta ‘Jo-jo’ e dëmshme për imunitet  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Dieta ‘Jo-jo’ e dëmshme për imunitet  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dieta ‘Jo-jo’ e dëmshme për imunitet

Shko poshtë

shko Dieta ‘Jo-jo’ e dëmshme për imunitet

Mesazh nga AlbveraaTk Mon Jul 19, 2010 10:58 am

Dieta ‘Jo-jo’ e dëmshme për imunitet  Lifein


A keni mbajtur dietë gjatë gjithë jetës, apo vazhdimisht mendoni për të? Kjo mund të jetë e dëmshme. Ky cikël i vazhdueshëm i humbjes dhe fitimit të kilogramëve mund ta dobësojë sistemin tuaj imunitar.
Është treguar se femrat të cilat mbajnë peshë të njëjtë me vite, kanë imunitet më të fuqishëm dhe shumë më rrallë sëmuren. Në fakt, femrat me peshë konstante e kanë për 40% imunitetin më të fuqishëm sesa femrat të cilat janë në ndonjë farë diete me ‘jo-jo’ efekt. Ushtrimet e rregullta dhe konsumim i ushqimit të baraspeshuar, i ndihmojnë organizmit në qarkullimin e shëndetshëm dhe stabil të materieve.
Imunitetin mund ta forcojmë nëse hamë më shumë pemë dhe perime dhe nëse kufizojmë konsumimin e sheqerit të thjeshtë. Hani edhe mishin joyndyror, produktet e qumështit me sasi të vogël të yndyrave, drithërat, të gjitha këto në vlera mesatare.
Flini mjaftueshëm dhe bëni ushtrime aerobike, së paku 60 minuta në ditë, siç është ecja e ngadalshme ose ecja e shpejtuar.
AlbveraaTk
AlbveraaTk
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 878
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 36
Regjistrim Regjistrim : 19/07/2010
Vendbanimi Vendbanimi : ζø√e YøU♥...
Humori Humori : Gjithqka te shoh
Hobi Hobi : Gjith cka
Horoskopi : Sagittarius

http://www.Albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi