Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter

Shko poshtë

new Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter

Mesazh nga X-man Wed Nov 10, 2010 12:16 pm

Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter  F1110112131866m


Facebook po rritet më ngadalë se sa që ka planifikuar në tregun e rrjeteve sociale në Japoni. Disa mendojnë se kjo po ndodh pikërisht për shkak të disa shërbimeve të ngjashme lokale, siç është Mixi.jp, mirëpo në anën tjetër, Twitter është rrjeti i dytë më i përdorur social në këtë vend.
Shërbimi i mikro-blogut i cili lejon vetëm 140 shkronja gjatë freskimit të statusit personal, ka shënuar një rritje të katërfishtë, ose 428 për qind - për të qenë të saktë, ndërsa sot kjo faqe ka më shumë se 13.2 milion vizitorë unik, vetëm nga ky vend aziatik.
Këto shifra e bëjnë rrjetin social Twitter të rangohet si shërbimi i dytë në Japoni, pas faqes lokale Mixi.jp, e cila ka 3 milion më shumë vizitor unik, ndërsa Facebook mbetet i treti në listë me vetëm 5.3 milion përdorues aktiv – edhe pse kjo faqe ka shënuar një rritje prej 78 për qind, krahasuar me vitin e kaluar.
Depërtimi i rrjeteve sociale në vendet ku nuk përdoret alfabeti romak duket të jetë më i vështirë, dhe Facebook thotë se është në dijeni për këtë fakt, dhe se do të ndërmarrë hapa të rëndësishëm për ta përmirësuar pozitën e vet në këto tregje.
X-man
X-man
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 759
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 37
Regjistrim Regjistrim : 09/04/2009
Vendbanimi Vendbanimi : REP.Kosova
Humori Humori : Fmd
Hobi Hobi : Gjith cka
Horoskopi : Gemini

http://www.Albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi