3 VJET SHTET  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

3 VJET SHTET  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 VJET SHTET

Shko poshtë

New Mesazh 3 VJET SHTET

Mesazh nga Dg Thu Feb 17, 2011 7:40 am

3 VJET SHTET  Kosova1


Kosova po rritet. Si sot para 3 vitesh, sytë e këtij populli u drejtuan kah Kuvendi i Kosovës, ku më në fund do të bëhej realitet ëndrra e madhe e secilt prej nesh – mëvetësia e kësaj toke.

Më 17 shkurt 2008, Kosova u bë lajm i botës për vendimin historik. Entuziazmi që përjetohet veç njëherë në jetë shpërtheu në secilin skaj të mundshëm të vendit. Ishte festa që duhej të ndodhte.

Por, realiteti i hidhur trokti më shpejt sesa që pritej. Ndryshimi ishte krejt formal. Mirëqenia e kosovarëve nuk u përmirësua. Më shumë vende pune nuk u hapën. Çmimet u shtrenjtuan. Veriu nuk po kontrollohet. Por, u shtruan rrugë. Dhe, u hapën shkolla të reja.

Në të shumtën e kohës, kemi mbetur duke numëruar njohjet. Për 3 vjet janë bërë 75. I bie 25 për vit. Sot, secili pritet të festojë për vete. Institucionet që s’janë zgjodhën të pushojnë – njëmend. Prapë, është energjia qytetare dhe besimi i secilit ajo që mbanë këtë vend. Që kjo pavarësi do të ketë ditë më të mira për të jetuar. Portali Indeksonline në Prishtinë ua uron të gjithë kosovarëve kudo që janë 3 vjetorin e pavarësisë.
Dg
Dg
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1326
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 09/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika kosoves
Humori Humori : Xhixha Buba
Hobi Hobi : Gjithcka Qka ta mer mendja ty
Horoskopi : Pisces

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi