Albania Fashion Week vjen nga 11 deri më 15 maj  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Albania Fashion Week vjen nga 11 deri më 15 maj  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania Fashion Week vjen nga 11 deri më 15 maj

Shko poshtë

shko Albania Fashion Week vjen nga 11 deri më 15 maj

Mesazh nga Nasip Tue Apr 26, 2011 3:29 am

Albania Fashion Week vjen nga 11 deri më 15 maj  F.0425164359130_m


Nga data 11 maj, një ditë pas zgjedhjeve lokale në Shqipëri, për pesë ditë me radhë do të zhvillohet ngjarja vjetore e modës, “Albania Fashion Week”.
Evenimenti do mbahet në ambientet e “Teatrit Kombëtar” në Tiranë dhe do të mbajë moton “On The Road”, ku do të prezantohen modelet e disenjatorëve shqiptarë për sezonin vjeshtë-dimër 2011/12.

Java Shqiptare e Modës organizohet nga “Dhoma Kombëtare e Modës” dhe në të do të prezantojnë kreacionet shumë disenjatorë, përfshirë edhe stilistët vendas si Rezarta Skifteri, Anila Konomi, Mirela Cici, dhe stilistë të njohur të huaj si Agatha Ruiz de la Prada, Charles Svingholms, Michael Aslanis, Alen K, Mirabelle Supure e të tjerë.

Kreacionet të cilat do të prezantohen do të jenë ekskluzive për “Albania Fashion Week”. Ndërsa, risia e këtij viti e “Albania Fashion Week” është edhe organizimi i një panairi, në të cilin mund të marrin pjesë secili nga pjesëmarrësit që janë të interesuar. Pikërisht në këtë panair ata do të mund të krijojnë kontakte të drejtpërdrejta me biznesmenët e interesuar për bashkëpunime të mëtejshme.

Albania Fashion Week vjen nga 11 deri më 15 maj  Fashionalb350
Nasip
Nasip
Moderator
Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 147
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 11/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : kosova
Humori Humori : Portokali
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Aquarius

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi