Bertani vazhdon karrierën në Turqi?  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Bertani vazhdon karrierën në Turqi?  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bertani vazhdon karrierën në Turqi?

Shko poshtë

rrotulli Bertani vazhdon karrierën në Turqi?

Mesazh nga Dg Thu May 12, 2011 6:44 am

Bertani vazhdon karrierën në Turqi?  F.0512141202920_m
Bertan Asllani


Pasi e njeh mirë gjuhën turke dhe ka një stil të të kënduarit të ngjashëm me atë të skenës muzikore turke, këngëtari Bertan Asllani dëshiron ta provojë veten edhe në tregun turk të muzikës.
Këngëtari nga Maqedonia nuk e ka problem të flasë dhe komunikojë në gjuhën turke, madje mbase më mirë se në gjuhën shqipe. Problem edhe më i vogël për të do të jetë të këndojë në turqisht, duke ditur që prej ai tashmë disa vite është edhe në tregun shqiptar me hite të shumta.

Ndryshe nga Big Mama që ka realizuar vetëm një këngë me video në gjuhën turke, Bertani ka nënshkruar kontratë afatgjatë dhe do të realizojë një album të tërë me një produksion turk. Produksioni në fjalë ka kontratë edhe me njërin prej yjeve më të njohura të muzikës turke, Tarkan.
Dg
Dg
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1326
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 09/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika kosoves
Humori Humori : Xhixha Buba
Hobi Hobi : Gjithcka Qka ta mer mendja ty
Horoskopi : Pisces

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi