Ndahet “Da-Ligs”, shkak bindjet fetare  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Ndahet “Da-Ligs”, shkak bindjet fetare  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndahet “Da-Ligs”, shkak bindjet fetare

Shko poshtë

Ndahet “Da-Ligs”, shkak bindjet fetare  Empty Ndahet “Da-Ligs”, shkak bindjet fetare

Mesazh nga Dg Fri Sep 09, 2011 5:29 am

Ndahet “Da-Ligs”, shkak bindjet fetare  F.0909121323784_m


Hip-hop grupi “Da-Ligs” është shpërbërë dhe dy anëtarët Bardhyl Gashi dhe Atdhe Muriqi nuk do të jenë më së bashku si grup muzikor.
Ka tetë muaj që dyshja nuk është duke funksionuar më si grup. Ata nuk kanë publikuar këngë, e as nuk kanë bërë paraqitje ‘live’, që ka çuar në shuarjen e grupit.

“Arsyeja që grupi është ndarë është që shoku im i grupit, Bardhyl Gashi, e ka lënë muzikën për arsye personale e edhe pak për arsye fetare”, është shprehur Atdhe Muriqi për “Infopress”.

“Nuk është që nuk mund të punoj edhe pa Bardhylin, sepse sa ka ekzistuar grupi unë e kam menaxhuar grupin. Por jemi mësuar që gjithmonë të jemi bashkë. Unë po përtoj të merrem me muzikë dhe nuk e kam ndërmend të bashkohem me ndonjë grupi tjetër. Ka momente që më vjen të them ‘t’i përgatis edhe disa këngë’, por ato momente kalojnë shpejt, kështu që mendoj që duhet shumë angazhim shumë punë dhe e lë krejt”, ka shtuar më tej Atdheu.

Dg
Dg
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1326
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 09/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika kosoves
Humori Humori : Xhixha Buba
Hobi Hobi : Gjithcka Qka ta mer mendja ty
Horoskopi : Pisces

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi