Apokalipsi i pashmangshëm: Fundi i botës në tetor  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Apokalipsi i pashmangshëm: Fundi i botës në tetor  Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Apokalipsi i pashmangshëm: Fundi i botës në tetor

Shko poshtë

new Apokalipsi i pashmangshëm: Fundi i botës në tetor

Mesazh nga MrFresh Wed May 25, 2011 4:47 am

Apokalipsi i pashmangshëm: Fundi i botës në tetor  F.0524153758193_m

Harold Camping mori veten nga shoki që pësoi, pasi kishte paralajmëruar për një kohë të gjatë fundin e botës e që në të vërtetë nuk ndodhi dhe ndjekësit e tij i njoftoi se kishte bërë hesapet gabim dhe se kiameti do të ndodhë pas pesë muajve, më saktë më 21 tetor.
“Pejgamberi” i vetëshpallur Harold Camping iu drejtua ndjekësve të tij dhe paralajmëroi se kiameti është i pashmangshëm por ai kishte gabuar në llogaritje – fundi i botës do të ndodhë më 21 tetor.
Camping pranoi hapur se e kishte goditur fort fakti që Bota nuk filloi të zhdukej më 21 maj në orën 18:00 dhe se 200 milionë të krishterë nuk ishin ngjitur në qiell. I prekur me këtë ngjarje “aspak të këndshme” ai iu drejtua Zotit për lutje.
Me siguri të njëjtën gjë e kanë bërë edhe ndjekësit e tij të cilët kishin hequr dorë nga puna, shtëpitë dhe pasuria dhe ia kishin dhuruar atij 100 milionë dollarë.
Pas reflektimit të thellë, Camping e kuptoi gabimin që kishte bërë dhe sërish ia bëri me dije bortës se apokalipsi po afrohet, vetëm se nuk i kishte bërë mirë hesapet. Nëse ia vlen t’i besojmë këtij plaku pasanik, neve zor se do të na zë dimri, shkruan Guardian.
MrFresh
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 36
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi