PTK shet 10 mijë numra për një javë Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

PTK shet 10 mijë numra për një javë Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PTK shet 10 mijë numra për një javë

Shko poshtë

new PTK shet 10 mijë numra për një javë

Mesazh nga albvera Sun Jul 19, 2009 12:49 pm

PTK shet 10 mijë numra për një javë F.0719172755156_m

Lansimi në treg i numeracionit të ri 045 si dhe ndërtimi i 45 shtëpive për raste sociale, dy ngjarje këto që ndodhën javën që lamë pas janë vlerësuar mjaft të suksesshme nga menaxhmenti i kompanisë më profitabile në vend.

Bazuar në një njoftim zyrtar të kompanisë, ky sukses vlerësohet me faktin se pas një pune bukur të gjatë dhe negociatave të mundimshme me Monaco Telecomit, kodin e të cilët e shfrytëzon VALA, Kryeshefi Ekzekutiv i PTK-së, Shyqyri Haxha dhe ekipi i tij arritën që të lansojnë enumeracionin e ri 045.

Numeracioni i ri vjen edhe si rrjedhojë e arritjes në 900 mijë konsumatorë të operatorit Vala, me numeracionin 044, duke e shpenzuar atë.

“Kjo ka shtyrë menaxhmentin, që në bazë të kërkesave të konsumatorëve, të rrisim kapacitet tona edhe për 900 mijë numra të tjera, pra me një kapacitet prej 1.8 milionë konsumatorë”, ka deklaruar Haxha.

Ai tutje ka shtuar se me lansimin e numeracionit të ri 045 më baza mujore në buxhetin e PTK-së do të derdhen milion euro të tjera, që automatikisht nënkupton më shumë të hyra edhe për buxhetin e konsoliduar të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Në një njoftim zyrtar të PTK-së, thuhet se vetëm javën që lam pas janë shitur rreth 10.000 numra të ri me 045 çka definitivisht vërteton interesim të jashtëzakonshëm të konsumatorëve.

Në po të njëjtin njoftim thuhet se, po gjatë javës që lam pas PTK dhe Qeveria e Republikës së Kosovës, kanë nënshkruar një Memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e 45 shtëpive për kategoritë me gjendje të rëndë sociale.

”Ky memorandum, i përkrahur me rreth gjysmë milioni euro nga PTK, u nënshkrua vetëm një ditë pas lansimit të numeracionit 045 dhe ka qenë ideja e Kryshefit Ekzekutiv që të ndërtohet 45 shtëpi si rrjedh e suksesit më rastin e lansimit të 045”.

45 shtëpi do të ndërtohen për invalidët dhe veteranët e luftës së UCK familjet e dëshmorëve, familjet në gjendje të rëndë sociale, familjet e viktimave të luftës.
albvera
albvera
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 562
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Ne Albveraa.Tk
Humori Humori : Portokali
Hobi Hobi : Gjith qka ta mer mendja ty
Horoskopi : Taurus

http://www.Albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi