Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Join the forum, it's quick and easy

Man United ndal Arsenalin e Wenger

shko Man United ndal Arsenalin e Wenger

Mesazh nga admin-Triplexx Mon Feb 01, 2010 2:16 am

Skuadra e Sir Alex, Manchester United, ka shënuar fitore në derbin e javës së 24, kundër Arsenal.

Djajtë e kuq shënuar fitoren e parë në stadiumin e ri të zhvilluar në Emirates, rezultat që ka përfunduar me rezultat 3-1 në favor të mysafirëve.

Djajtë e Kuq krijuan avantazh të dyfishtë në pjesën e parë, duke filluar me autogolin e Almunias në minutën e 33të, ndërsa Ëayne Rooney shënoi për 2-0 në minutën e 52të.

Edhe në pjesën e dytë ishin sërish mysafirët që shënuan me anë të Ji-Sung Park duke i dhënë fund dyshimit për fituesin.

Krejt çka bënë Topçinjtë ishte një gol i shënuar nga Thomas Vermaelen, dhjetë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit.