SHBA-të të përkushtuara për aspiratat e Kosovës Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

SHBA-të të përkushtuara për aspiratat e Kosovës Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHBA-të të përkushtuara për aspiratat e Kosovës

Shko poshtë

new SHBA-të të përkushtuara për aspiratat e Kosovës

Mesazh nga AlbveraPress Tue Feb 09, 2010 11:16 am

SHBA-të të përkushtuara për aspiratat e Kosovës F.0209165755637_m



Presidenti Sejdiu, me rastin e përvjetorit të dytë të pavarësisë së Kosovës, ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama.
“Në emër të popullit amerikan, unë ju përgëzoj Ju dhe qytetarët e Kosovës në përvjetorin e dytë të pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt. Unë gjithashtu dëshiroj të përgëzoj popullin e Kosovës për përparimin që keni bërë në ndërtimin e një shteti demokratik, paqësor dhe multietnik”, thuhet në urim.
Më tutje, në urim shkruan se SHBA-të vlerësojnë partneritetin ndërmjet dy vendeve dhe se mbeten të përkushtuara për ta mbështetur Kosovën në hapat e nevojshëm për të arritur aspiratat euroatlantike.
Presidenti i SHBA-ve ka shprehur bindjen dhe besimin e tij për vazhdimin e miqësisë dhe forcimin e partneritet në mes të dy vendeve.
AlbveraPress
AlbveraPress
Albveraa Press
Albveraa Press

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 639
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 34
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Ne dreq te mallkuar
Humori Humori : Nuk edi
Hobi Hobi : Gazetar
Horoskopi : Pisces

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi