Kristine Elezaj: Plot talente Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Kristine Elezaj: Plot talente Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristine Elezaj: Plot talente

Shko poshtë

new Kristine Elezaj: Plot talente

Mesazh nga AlbveraPress Thu Apr 22, 2010 2:46 pm

Kristine Elezaj: Plot talente Kristina-elezaj


Në Amerikë, këngët “Always” dhe “Let You Know”, të Kristine Elezaj mund ti dëgjosh në shumë radio lokale ose satelitore, ndërkohë që për të ka filluar të shkruhet dhe në shtyp.
Është folur shumë për këngëtaren Ledina Çelo, e cila me këngën “Dangerous” (Scotty Remix) paraqitet shumë seksi në VIVA gjermane, por, ka edhe këngëtarë të tjerë të cilët janë duke shkëlqyer në televizionet e huaja.
Tre vajza të tjera me emrat Kristine Elezaj, Ani Shine dhe Xhoana Xheneti, janë duke pasur një sukses të konsiderueshëm, sidomos në Amerikë më këngët e tyre.
Në Amerikë, këngët “Always” dhe “Let You Know”, të Kristine Elezaj mund ti dëgjosh në shumë radio lokale ose satelitore, ndërkohë që për të ka filluar të shkruhet dhe në
shtyp.
Kjo e fundit ka lansuar edhe një video që quhet “Souvenirs” dhe që transmetohet në kanalet televizive amerikane.Sukses të konsiderueshëm jashtë trojeve shqiptare ka pasur edhe këngëtarja Xhoana Mehmeti, kënga e së cilës “Blow My Mind”, transmetohet në BBC Radio nga nëntori i vitit të kaluar.
Po ashtu, Ani Shine ka pasur sukses të konsiderueshëm me këngën “Something Different”, e cila po ashtu është transmetuar nëpër TV amerikane.
Sukses i madh pritet edhe nga këngëtarja Rita Ora, e cila me këngën e re dhe videon ku paraqitet me një reper amerikan, pritet të shihet edhe në kanalet MTV dhe të tjerë, aq më pak kur dihet se ajo punon nën labelin e JAY-Z.Rita më parë ka pasur edhe një këngë me këngëtarin Craig David.
Megjithatë, ka edhe këngëtare të tjera shqiptare që kanë synuar të kenë suksese të mëdha. Dy, që kanë dështuar, janë; Genta Ismajli dhe Bleona Qerreti, të cilat edhe pse konsiderohen si yje të estradës në Shqipëri dhe Kosovë nuk kanë arritur që të bindin amerikanët që t’ja transmetojnë këngët e tyre.
Genta ka paralajmëruar se do të tentoj përsëri tregun e huaj pasi ka postuar këngë të reja në anglisht.Ky është treguesi më i mirë se të jesh seksi nuk do të thotë se mund të bëhesh edhe këngëtare e famshme.
AlbveraPress
AlbveraPress
Albveraa Press
Albveraa Press

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 639
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 34
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Ne dreq te mallkuar
Humori Humori : Nuk edi
Hobi Hobi : Gazetar
Horoskopi : Pisces

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi