Gjoleka Djali i Abazit (2006) Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Shko poshtë

new Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Mesazh nga AlbveraaTk prej Thu Oct 07, 2010 9:39 am

Gjoleka Djali i Abazit (2006) Gjolekadjaliiabazit

Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Skenari dhe regjia: Dhimitër Anagnosti
Drejtor fotografie Spartak Papadhimitri.
Kostumet: Durim Neziri.
Prodhuar në vitin 2006
Aktore: Artur Gorishti, Marjana Kondi, Enxhi Agushi, Zef Mosi, Myzafer Zifla, Roza Anagnosti, Luljeta Bitri, Rozeta Ferri, Xhevdet Ferri, Valentina Kita, Sheri Mita, Irjola Hoxhalliu, Elizabeta Prifti, Samanta Karavella


PERMBAJTJA:
Ngjarjet zhvillohen ne nje fshat te vogel ne Shqiperi rreth viteve 30.Ky vend i izoluar dhe i dominuar nga patriarkalizmi, me te cilen rritet dhe djali i Abazit. Serveti, nje ish-banor i fshatit kthehet ne fshat mbas emigracionit ne Amerike, duke sjelle me vete nje fryme dhe mentalitet ri ne fshat qe sherbeu dhe per Gjoleken e vogel 10 vjecar si nje frymezim. Goleka djali Abazit rritet mes ideve te te atit dhe ato te kumbarit te tij Servetit. Gjoleka simbolizon gjeneratat e reja qe rriten ne realitetin e veshtire qe ofrojne vendet e pazhvilluara. Filmi me nje realizem te thelle tregon raportet njerzore, dashurine , urretjen, dhe pamundesine per tu integruar ne nje bote tjeter, duke ndertuar keshtu nje autopsi te shoqerive te cuditshme ne te cilat nganjehere bejme pjese te gjithe.


Kodi:
Liku eshet hide per te par likun duhet te postosh si psh Flm?


Shkarko_________________
Gjoleka Djali i Abazit (2006) Cooltext540020036
AlbveraaTk
AlbveraaTk
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 878
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 32
Regjistrim Regjistrim : 19/07/2010
Vendbanimi Vendbanimi : ζø√e YøU♥...
Humori Humori : Gjithqka te shoh
Hobi Hobi : Gjith cka
Horoskopi : Sagittarius

http://www.Albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

new Re: Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Mesazh nga boygeorge prej Fri Oct 08, 2010 3:17 pm

faleminedrit per filmin
boygeorge
boygeorge
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 5
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 48
Regjistrim Regjistrim : 31/01/2010
Vendbanimi Vendbanimi : france
Horoskopi : Cancer

Mbrapsht në krye Shko poshtë

new Re: Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Mesazh nga newnet prej Sat Nov 20, 2010 10:11 am

Flm
newnet
newnet
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 29
Regjistrim Regjistrim : 20/11/2010
Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Humori Humori : blu
Hobi Hobi : Computer
Horoskopi : Capricorn

Mbrapsht në krye Shko poshtë

new Re: Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Mesazh nga flyal prej Tue Mar 29, 2011 3:16 pm

Flm
flyal
flyal
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 34
Regjistrim Regjistrim : 29/03/2011
Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Humori Humori : Shqiptare
Hobi Hobi : Komjuteri
Horoskopi : Libra

Mbrapsht në krye Shko poshtë

new Re: Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Mesazh nga kacurelsi prej Wed Dec 26, 2012 3:59 am

faleminderit Wink
kacurelsi
kacurelsi
Antar-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 35
Regjistrim Regjistrim : 26/12/2012
Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Humori Humori : gool
Hobi Hobi : IT
Horoskopi : Libra

Mbrapsht në krye Shko poshtë

new Re: Gjoleka Djali i Abazit (2006)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi