Të dielën finalja e "Top Fest 6" Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Të dielën finalja e "Top Fest 6" Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të dielën finalja e "Top Fest 6"

Shko poshtë

Të dielën finalja e "Top Fest 6" Empty Të dielën finalja e "Top Fest 6"

Mesazh nga MrFresh Fri May 08, 2009 12:54 pm

Të dielën finalja e "Top Fest 6" F.0508111021610_m


Të dielën më 10 maj në Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ në Tiranë, do të zhvillohet nata finale e edicionit të gjashtë të festivalit te muzikës moderne shqiptare "Top Fest".
Gjatë tetë javëve konkurruese, 269 grupe dhe këngëtarë morën pjesë në këtë edicion, ku 63 prej tyre janë kandiduar në 11 kategori për çmime si: "Artisti i ri më i mirë", "Artisti më i mirë mashkull/femër", "Kënga më e mirë hip-hop", "Kënga më e mirë R&B", "Kënga më e mirë pop dhe rock", "Interpretuesi më i mirë", "Videoja më e mirë", "Kënga më e mirë alternative", "Grupi më i mirë" dhe "Kënga më e mirë dance".

Çmime të veçanta do të jenë edhe ato të dhëna nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndërsa publiku do të vendosë për çmimin e internetit, por edhe nëpërmjet sms-ve për çmimin e madh prej dhjetë mije eurosh ku votat e publikut do të bashkohen me vlerësimin e një jurie prestigjioze.
MrFresh
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 36
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi