Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë! Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë! Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë!

2 posters

Shko poshtë

Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë! Empty Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë!

Mesazh nga Pajtimi Sun Mar 29, 2009 1:42 pm

Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë! F.0312220620397_m


Ajo është shfaqur në ekran menjëherë pas lufte. Megjithëse si “çika e Mustafës” apo si “bija e Muçajve” me sharmin, bukurinë dhe me zërin e theksin e pastër shqiptar, ajo ka përvetësuar që në fillim shqiptarët e Kosovës e më gjerë. Anita Muçaj ka bërë emër në televizionet tona të Kosovës, prandaj me të drejtë thotë se nuk ka konkurrencë në profesionin e saj. Ajo i “thërret” teleshikuesit që me paraqitjen e parë në lajmet kryesore të RTK-së. Ajo i bën lajmet më interesante se sa që janë në përmbajtje. Anita Muçaj e ka ndryshuar mbiemrin. Tash quhet Anita Haradinaj. Por ajo ka arritur të ruajë freskinë dhe origjinalitetin e saj profesional.
Çka do të thotë të jesh bashkëshorte e një politikani me karrierë, sikurse është Ramushi. Është privilegj, apo mallkim, larg qoftë?

Nëse do ta kisha takuar ndonjëherë Ramushin edhe qofte sikur një djalë me një profesion tjetër i painvolvuar në politikë, por që bën një punë krejt tjetër, unë prapë do ta kisha pëlqyer. Sepse unë Ramushin e kam pëlqyer për nga tiparet e një burri dhe njeri që i plotëson të gjitha kriteret për të qenë baba i fëmijëve të mi dhe jo si politikan, se me çfarë merret, kjo ka qenë fare e rastësishme që ai të jetë politikan.
Po kemi. Në fakt Ramushi është treguar më i organizuar në këtë aspekt dhe më i kujdesshëm, prandaj kemi vënë kurorë para se të martohemi.

Çka do të thotë të jesh bashkëshorte e një politikani me karrierë, sikurse është Ramushi. Është privilegj, apo mallkim, larg qoftë?
Pajtimi
Pajtimi
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 210
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 33
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Horoskopi : Leo

http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë! Empty Re: Ramushin e dua, jo se është politikan, por se është burrë!

Mesazh nga admin-Triplexx Sun Jan 31, 2010 11:21 pm

qu ky cubi grue e paska a
admin-Triplexx
admin-Triplexx
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 561
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 30/01/2010
Vendbanimi Vendbanimi : Podujevë
Hobi Hobi : Futboolli
Horoskopi : Leo

http://www.sound-ks.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi