Maradona politikan?! Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa


Join the forum, it's quick and easy

Maradona politikan?! Miresevini031rwvj7
Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maradona politikan?!

Shko poshtë

new Maradona politikan?!

Mesazh nga mimini Fri Jul 09, 2010 12:02 am

Maradona politikan?! 23380Maradona_y_KirchnerE ardhmja e Diego Maradonës mbetet çështja më e diskutuar në Argjentinë, ndonëse pas eliminimit nga Botërori 2010, e vetmja deklaratë që ai bëri ishte, “Koha ime ka mbaruar, nuk kam çfarë të japë më tepër”.

Por zyrtarisht Maradona vazhdon të jetë trajner i Argjentinës. Këtë e pohon edhe vetë presidenti i Federatës së Futbollit, Julio Grondona, i cili tha se Maradona është i vetmi argjentinas, që mund të vendosë lirisht se çfarë dëshiron të bëjë.

Thashethemet në vendin amerikano jugor kanë nisur të përhapen me shpejtësi dhe të ndryshme janë ato. Përflitet se Maradona e ka përjetuar aq keq humbjen 4-0 me Gjermaninë, sa ka rënë në depresion. Ndërsa sipas një hipoteze tjetër, legjenda e futbollit mund të angazhohet në politikë.

Bashkëshorti i presidentes së Argjentinës, Nestor Kirchner, i cili edhe vetë ka qënë president mendohet se do të garojë sërish për këtë post dhe si zëvendës të tij thuhet se ka zgjedhur mjeshtrin e futbollit, Diego Maradona. Por analistët politikë në Argjentinë thanë se këto fjalë janë përhapur nga kundërshtarët e presidentes, Cristina Kirchner
mimini
mimini
Admin 2
Admin 2

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 517
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 28
Regjistrim Regjistrim : 14/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Horoskopi : Gemini

http://www.Albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi