Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Reali vazhdon të shpresojë

shko Reali vazhdon të shpresojë

Mesazh nga Dg Sat Apr 09, 2011 12:08 pm

Reali vazhdon të shpresojë  F.0409194959909_m

Me rezultat prej 3-0, Real Madridi e ka mposhtur Athletic Bilbaon në takimin e zhvilluar të shtunën në Estadio San Mames.
Mbretërit nuk ishin dominues në gjysmën e parë mirëpo arritën të realizojnë një gol. Ndërhyrjen e portierit Iraizoz në Angel Di Marian, arbitri e dënoi me penallti, ndërsa i saktë nga pika e bardhë ishte Ricardo Kaka (14’).

Di Maria nxori një penallti edhe në pjesën e dytë, ndërsa ishte sërish Kaka lojtari që mori përgjegjësinë për të dyfishuar rezultatin.

Lojtari më i mirë i Realit, Cristiano Ronaldo, ngriti epërsinë në 3-0 (70’) dhjetë minuta pasi u inkuadrua në lojë.

Me këtë fitore, Los Blancos ngushtojnë në pesë pikë diferencën me Barcelonën që takimin e javës së 31-të ë zhvillon kundër Almerias.